Anioły lepsze od Kowal

W meczu 35. kolejki IV ligi "RWS Investment Group" GKS Kowale przegrał na wyjeździe z Aniołami Garczegorze 0:3 (0:2).

Po pierwszej połowie gospodarze dzięki bramkom Mateusza Słumińskiego i Artura Narewskiego prowadzili 2:0. W 90. minucie wynik końcowy na 3:0 dla Aniołów ustalił Damian Formela. Dla GKS-u, który z 39 punktami zajmuje 12. miejsce w tabeli była to trzecia porażka z rzędu.

DSC_0033.JPG

- Przegraliśmy z zespołem, który w tym dniu był bardziej zmobilizowany i wiedział, że walczy o życie żeby pozostać w lidze. Dla niego liczyło się tylko zwycięstwo i tak się stało.  Do 30 minuty to my byliśmy lepszym zespołem, mieliśmy okazje do zdobycia bramki. Potem indywidualny błąd naszego obrońcy zakończył się stratą bramki, za chwilę padła druga bramka i praktycznie mecz przeszedł pod kontrole zespołu z Grzegorza - powiedział trener Robert Kugiel.

Co głównie zaważyło o tym, że nie udało wam się wywalczyć punktów? - Od czterech meczów w naszej drużynie następuje duża rotacja w składzie. Dokonujemy wiele zmian, na ostatnim meczu nie mogłem skorzystać z dziewięciu zawodników. Do tego chcemy w tych ostatnich meczach dać pograć więcej naszej młodzieży, co będzie z korzyścią na przyszły sezon, dlatego te wyniki są, jakie są, ale nas to nie zraża i do końca będziemy walczyć o jak najlepsze wyniki.

Dla naszego zespołu była to trzecia porażka z rzędu. - Nie robimy z tego tragedii. Skupiamy się na najbliższym meczu. Z Arką zrobimy wszystko, aby wywalczyć jakieś punkty, jak będzie czas pokaże.

Po wygranej z Portowcem awans do A-klasy wywalczyły rezerwy, co jest niewątpliwie sukcesem dla zespołu, w którym gra wielu młodych zawodników. - Bardzo gratuluję trenerom Tomaszowi Czajko, Maciejowi Ławnikowi,  kierownikowi Krzysztofowi Binderowi i wszystkim zawodnikom, którzy zostawili dużo zdrowia w B-klasie - dodaje na koniec szkoleniowiec GKS-u.

Anioły Garczegorze – GKS Kowale 3:0 (2:0)
M. Słumiński 31’, A. Narewski 37, D. Formela 90+3’

GKS: Krawcewicz - Kustusz, Lipski, Kowalczyk, Łaszczuk - Waniuga, Przybyszewski, Domjan (46’ Cieślikowski), Kujawski (46’ Sobisz) – Podobiński (65’ Gabrukiewicz) - Kwasny

Fotorelacja - https://www.facebook.com/gkskowale/photos/?tab=album&album_id=370780733569067