Czarni sprawdzą formę piłkarzy z Kowal

W sobotę drugi sparing w okresie przygotowawczym rozegra GKS Kowale. Jego rywalem będą Czarni Pruszcz Gdański.

W ostatnim meczu nasza drużyna po trafieniach Radosława Szuby oraz Krzysztofa Kwasnego wygrała z Radunią II Stężyca 2:0.  Dla zespołu z Pruszcza Gdańskiego będzie to pierwsza gra kontrolna przed startem rundy wiosennej. Dodajmy, że po rundzie jesiennej Czarni z 20 punktami zajmują 8. miejsce w tabeli grupy II Ligi Okręgowej. W 15 spotkaniach odnieśli sześć zwycięstw, dwukrotnie remisowali i siedmiokrotnie schodzili z boiska pokonani.

Podopieczni Szymona Chrostowskiego strzelili 32 gole tracąc 31. Dotarli też do III rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski ulegając Ogniwu Sopot 1:2. Najlepszym strzelcem zespołu jest Jakub Malinowski, który zdobył osiem bramek. Po raz ostatni obie drużyny grały ze sobą w ubiegłym sezonie w Wojewódzkim Pucharze Polski. Na stadionie w Pruszczu Gdańskim lepsi byli Czarni wygrywając 5:3.