Czas na pierwszą wygraną u siebie!

W sobotę po raz ostatni w rundzie jesiennej na boisko wybiegną zawodnicy GKS-u Kowale. Na stadionie przy ul. Juliana Urysna Niemcewicza 1 w Pruszczu Gdańskim ich rywalem będzie Gedania Gdańsk. Początek o 14:00.

W ostatnim spotkaniu podopieczni Roberta Kugiela zremisowali na wyjeździe 1:1 z Cartusią Kartuzy, a gola na wagę punktu w doliczonym czasie gry strzelił Michał Podobiński. GKS z 15 punktami zajmuje 15. miejsce w tabeli. Najlepszym strzelcem z czterema bramkami jest Mariusz Jary.

Gorzej spisali się nasi rywale, którzy na swoim boisku przegrali z Wikędem/GOSRiT Luzino 1:4. W 16 rozegranych spotkaniach Gedania odniosła pięć zwycięstw, czterokrotnie remisowała i siedem razy schodziła z boiska pokonana, co daje jej 19 „oczek” i 13 pozycję w ligowej stawce. Gdańszczanie zdobyli 27 bramek tracąc 31. Najwięcej trafień-osiem ma Przemysław Żukowski.

Na boiskach rywali podopieczni Piotra Kortasa radzą sobie nie najlepiej wygrywając w siedmiu meczach tylko raz, a przegrywając czterokrotnie i dwukrotnie remisując. Daje im to pięć punktów i 16. miejsce w tabeli wyjazdowej. Sędzią głównym tego pojedynku będzie Wojciech Płókarz. Na liniach pomagać mu będą Krystian Dietrich i  Krzysztof Świgoń. W ubiegłym sezonie GKS zremisował u siebie 1:1, w Gdańsku lepsza była Gedania, zwyciężając 3:2.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz