Decyzje ws. sezonu 2019/20 podjęte

Zarząd Pomorskiego Związku Piłki Nożnej podjął uchwałę o zakończeniu rozgrywek mistrzowskich sezonu 2019/2020 we wszystkich ligach i klasach rozgrywkowych.

Zgodnie z rozporządzenia państwowymi, nie można, wznowić rozgrywek ligowych. Dopuszczalne są jedynie treningi drużynowe, z zachowaniem obostrzeń (dystans, brak kontaktu). Awans do wyższych klas wyższych uzyskali zwycięzcy poszczególnych lig, nie obowiązują spadki. Jeżeli chodzi o IV ligę, to w przyszłym sezonie zagrają:w niej  MKS Władysławowo, Sokół Zblewo, a także Anioły Garczegorze, które wygrały swoje grupy Ligi Okręgowej. Oznacza to, że w sezonie 2020/21 do  rywalizacji przystąpi prawdopodobnie 20 zespołów. Rozgrywki czwartoligowe wygrał GKS Przodkowo i to on w przyszłym sezonie wystąpi w III lidze.

Decyzja w sprawie ewentualnych barażów do IV ligi z udziałem wicemistrzów poszczególnych grup Ligi Okręgowej zostanie podjęta do 15 czerwca 2020 roku. Do 1 czerwca kluby  mogą zadeklarować udział drużyny seniorów w rozgrywkach sezonu 2020/2021 w lidze lub klasie rozgrywkowej o jeden poziom niższej niż ta, w której występowały w sezonie 2019/2020.

Jeśli chodzi o nasze drużyny klubowe, to pierwszy zespół zakończył rozgrywki ligowe na 15. miejscu w tabeli. Drużyna rezerw utrzymała się w A-klasie, zajmując 13. miejsce w grupie II.

Kluczowe decyzje Pomorskiego Związku Piłki Nożnej

I.Na wniosek prezesa Pomorskiego ZPN-u z dniem 14.05.2020 roku, zakończyć sezon 2019/20 rozgrywek mistrzowskich we wszystkich ligach i klasach rozgrywkowych organizacyjnie podporządkowanych organom Pomorskiego ZPN.

II. Na wniosek wiceprezesa ds. rozgrywek ustala się następujące zasady kwalifikacji drużyn w rozgrywkach sezonu 2019/2020 i praw awansu do wyższej ligi lub klasy rozgrywkowej:

A) Podstawą kwalifikacji jest stan wg. tabel rozgrywkowych wszystkich lig i klas rozgrywkowych po rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 zweryfikowanych przez właściwą Komisję ds. Rozgrywek.

B) Prawo do awansu uzyskują drużyny wszystkich lig i klas rozgrywkowych, które zgodnie z Regulaminem rozgrywek mistrzowskich w piłkę nożną Pomorskiego ZPN na sezon 2015/2016 i następne przyjęty, uchwałą Zarządu Pomorskiego ZPN nr 629/Z/2019 z dnia 30.09.2019 roku zajęły miejsca premiowane bezpośrednim awansem.
C) Z uwagi na brak możliwości rozegrania zawodów piłkarskich wynikający z regulacji władz państwowych decyzja w sprawie ewentualnego turnieju barażowego z udziałem wicemistrzów poszczególnych grup klasy okręgowej podjęta zostanie w terminie do 15 czerwca 2020 roku.
D) Drużyny wszystkich lig i klas rozgrywkowych sklasyfikowane na miejscach spadkowych zachowują prawo udziału w rozgrywkach dotychczasowej ligi lub klasy rozgrywkowej z wyjątkiem drużyn, które wycofały się z rozgrywek w trakcie sezonu 2019/2020.
E) Drużyny, które w rozgrywkach młodzieżowych uprawnione były do udziału w zawodach barażowych premiowanych, awansem do wyższej klasy rozgrywkowej uzyskują awans bez gry w zawodach barażowych.

Cały artykuł - http://www.pomorski-zpn.pl/aktualnosci/decyzje-w-sprawie-sezonu-20192020

Treść uchwały - http://www.pomorski-zpn.pl/storage/app/media/2018_01/dok/uchwala-nr-697-w-sprawie-zakonczenia-sezonu.pdf