Do Gdańska po punkty

Trudne zadanie w sobotę czeka zawodników GKS-u Kowale. Podopieczni Roberta Kugiela zmierzą się na wyjeździe z Jaguarem Gdańsk. Początek meczu na stadionie przy ul. Budowlanych 49 o godzinie 15:00.

W miniony weekend nasza drużyna uległa w Kolbudach rezerwom gdańskiej Lechii 0:6 i z dziewięcioma punktami zajmuje dopiero 14. miejsce w ligowej tabeli. Jeśli GKS chce skutecznie walczyć i miejsce w pierwszej dziesiątce powinna w tym pojedynku zdobyć punkty. Z Jaguarem szkoleniowiec biało-czerwonych nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanych: Kamila Borkowskiego, Mariusza Jarego i Mikołaja Kustusza.

W poprzedniej kolejce lepiej poradzili sobie rywale, którzy po trafieniach Krystiana Espersena i dwóch Szymona Rychłowskiego wygrali w Dzierzgoniu z Powiślem 3:1 i zajmuje 3. miejsce w tabeli. W dziewięciu spotkaniach zespół prowadzony przez Marka Szutowicza zdobył 22 punkty, na co złożyło się siedem zwycięstw remis oraz porażka.  Jaguar strzelił 24 bramki, tracąc 11. Podobnie jak GKS awansował do IV rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski rozbijając GLKS Różyny 8:1. Najskuteczniejszymi piłkarzami są Paweł Rzepnikowski i Roman Zalov, którzy strzelili sześć goli.