Do Kolbud po zwycięstwo

- Mecz derbowy rządzi się swoimi prawami, ale chciałbym żeby moi zawodnicy podeszli do niego jak do każdego meczu ligowego i skoncentrowali się na tym, aby zdobyć trzy punkty, które przybliżą nas do utrzymania w IV lidze - przyznał przed niedzielnym starciem w Kolbudach Robert Kugiel, trener GKS-u Kowale.

W minionej kolejce nasza drużyna uległa GKS-owi Przodkowo 1:2 i z 28 punktami jest na 13. miejscu w tabeli. W meczu z Kolbudami trener Robert Kugiel nie będzie miał do dyspozycji jedynie kontuzjowanego Mariusza Jarego.

Porażkę zanotowali także rywale ulegając w Luzinie 0:4. Z dorobkiem 19 "oczek" (cztery wygrane, siedem remisów, trzynaście porażek) plasują się na 17. miejscu w lidze. W 24 spotkaniach podopieczni Dariusza Stasiuka strzelili 34 gole, tracąc aż 61. Najlepszym strzelcem z dziewięcioma trafieniami jest Mateusz Frankowski.

- Ogólnie spodziewam się meczu, w którym na boisku będzie dominowała walka, bo nikt nie będzie chciał wyjść z niego, jako przegrany. Mam nadzieję, że to my wyjdziemy z tego pojedynku zwycięsko - dodaje w rozmowie z naszym serwisem Kugiel.

Jak ocenia trener naszego przeciwnika? - GKS to doświadczony zespół, który już parę dobrych lat gra w IV lidze i moim zdaniem miejsce, które zajmują w tej chwili nie jest adekwatne do ich umiejętności. Patrząc na skład maja naprawdę dobrych piłkarzy takich jak bracia Sebastian i Mateusz Frankowscy, Paweł Piotrowski, Damian Maik czy Olek Stanisławski. Także na pewno zawodnicy z Kolbud zrobią wszystko, aby utrzymać drużynę w lidze.

Jesienią na boisku w Kowalach nasz zespół po bramkach Krzysztofa Kwasnego oraz Macieja Cieślikowskiego wygrał 2:0.