Do Pelplina po trzy punkty

W najbliższej kolejce ligowej GKS Kowale zagra na wyjeździe z Wierzycą Decka Pelplin. Czy nasza drużyna odniesie trzecie  zwycięstwo z rzędu i utrzyma miejsce w pierwszej dziesiątce? Przekonamy się już w sobotę. Początek o godzinie 15:00.

W minionej kolejce GKS nie dał szans Jantarowi Ustka, wbijając rywalowi pięć goli, nie tracąc żadnego. Jednym z bohaterów spotkania był Damian Kugiel, który zaliczył hat-tricka i z ośmioma bramkami na koncie jest najskuteczniejszym zawodnikiem biało-czerwonych w lidze. Podopieczni Roberta Kugiela z 15 punktami zajmują 8. miejsce w tabeli. W Pelplinie prócz kontuzjowanych od dłuższego czasu Kamila Borkowskiego, Mariusza Jarego i Mikołaja Kustusza  z powodu urazu łydki zabraknie pomocnika Radosława Szuby.

Nasi rywale z dziewięcioma „oczkami” na koncie plasują się dziesięć miejsc niżej od GKS-u. W ostatni weekend pelplinianie zremisowali bezbramkowo z rezerwami gdańskiej Lechii. Podopieczni grającego trenera Daniela Sławińskiego, który  nie zagra z powodu dyskwalifikacji nałożonej przez Komisję Dyscyplinarną Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, strzelili 11 bramek, tracąc 22.

Wierzyca dobrze radzi sobie na własnym stadionie, zdobywając w pięciu meczach siedem punktów (dwa zwycięstwa, remis, dwie porażki, bramki 8:9). Zdecydowanie gorzej radzą sobie na wyjeździe, zdobywając tylko dwa punkty. Znakomicie radzą sobie za to w Wojewódzkim Pucharze Polskim. Po zwycięstwie w IV rundzie z GKS-em Bobowo 6:0 awansowali do kolejnej rundy, w której ich przeciwnikiem będzie trzecioligowa Radunia Stężyca.

Przed meczem rozmawialiśmy z trenerem naszej drużyny Robertem Kugielem.

trener_kugiel1.JPG

- Nastroje w zespole są bardzo dobre. Po ostatnich dwóch zwycięstwach wierzymy, że możemy podtrzymać tę passę i walczyć kolejne zwycięstwa.

Jakiego meczu spodziewa się trener w sobotę?
- W Pelplinie zawsze grało się ciężko i teraz będzie podobnie. Wierzyca to naprawdę solidny zespół i nie możemy sugerować się ich zdobyczą punktową i miejscem w tabeli. Dlatego spodziewamy się trudnego meczu, który na pewno będzie wyrównany i o zdobyciu punktów może zadecydować dyspozycja dnia.
 
Na kogo będziecie musieli zwrócić uwagę?
- Oceniam rywala pozytywnie zwłaszcza gdy gra u siebie. Bardzo dobrym zawodnikiem jest Daniel Sławiński, ale w tym meczu nie zagra. Zawsze jednak musimy się nastawić na to, że wszyscy w drużynie naszego przeciwnika prezentują wysoki poziom i tak będzie teraz.
 
Jaki macie plan na to spotkanie?
- Na wyjazdach zawsze gramy asekuracyjnie z zachowaniem głębi, czekając na szybki kontratak i teraz będzie podobnie. Nie będę jednak zdradzał całej taktyki, tylko zostawię ją dla siebie.
 
W Polsce również w naszym regionie jest co raz więcej przypadków COVID-19. Jaka jest sytuacja w naszej drużynie i czy według  trenera mecze w naszej lidze jak i pozostałych powinny być rozgrywane? Szczególnie że są również przypadki w miejscowościach, w których gracie spotkania ligowe?
U nas na szczęście wszyscy są zdrowi i oby tak zostało. Co do rozgrywania meczów, jeśli Pomorski Związek Piłki Nożnej na to pozwala, powinniśmy grać. Myślę, że z zachowaniem wszystkich procedur podczas meczów jesteśmy bezpieczni.
 
Dziękuję za rozmowę. Rozmawiał Paweł Doczyk.
 
penaltykick13508990.jpg

 

 

 

 

 

Komentarze (0)

Dodaj komentarz