GKS tylko zwycięstwo!

W sobotę ważny mecz czeka drużynę z Kowal, która na boisku w Pruszczu Gdańskim podejmie Gwiazdę Karsin. Początek o godzinie 14:00.

W poprzedniej kolejce GKS zremisował w Dzierzgoniu 1:1 i 14 punktami jest na 14. miejscu w tabeli. Najskuteczniejsi z trzema golami są Jan Przybyszewski, Krzysztof Kwasny i Mariusz Jary.  W sobotę trener Robert Kugiel nie będzie mógł skorzystać z pauzującego za żółte kartki obrońcy Michała Kowalczyka.

- Sobotnie spotkanie z Gwiazdą jest meczem o przysłowiowe sześć punktów. W tabeli dzieli nas tylko punkt więc wygrana jest celem nadrzędnym. Nie znam stylu gry beniaminka z Karsina, ale jak nasze zaangażowanie i walka będzie wyglądała tak jak w trzech ostatnich spotkaniach to o wynik jestem spokojny. Zapraszam wszystkich kibiców naszej drużyny na sobotni mecz, a my postaramy się ich nie zawieść i wygrać - przyznał dla gkskowale.pl Mariusz Jary.

Gorzej ostatnie spotkanie ligowe wspominają nasi rywale, którzy na własnym boisku ulegli Wikędowi Luzino aż 1:6. Po czternastu meczach Gwiazda ma 13 punktów (cztery wygrane, remis, dziewięć porażek, bramki: 27-39) i plasuje się tuż za zespołem z Kowal. Najwięcej bramek dla podopiecznych Andrzeja Borowskiego strzelił Mateusz Borowski, który dziesięciokrotnie umieszczał futbolówkę w siatce.

- Zagrają dwie drużyny sąsiadujące w tabeli. Nie będzie to łatwy mecz, zresztą jak każdy w IV lidze. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby wyjechać z trzema punktami. Wszystko w naszych nogach, mamy coś do udowodnienia naszym kibicom po dwóch ostatnich bardzo nieudanych meczach - przyznał w rozmowie z naszym portalem Daniel Brzeziński, kierownik drużyny.

Sędzią głównym tego pojedynku będzie Michał Łukaszewski. Jego asystentami będą Krystian Dietrich i Grzegorz Wojciechowski.