Lębork zdobyty!

W meczu 3. kolejki IV ligi "RWS Investment Group" GKS Kowale wygrał na wyjeździe z Pogonią Lębork 2:1 (1:0). Z sześcioma punktami podopieczni Roberta Kugiela zajmują 5. miejsce w tabeli.

W porównaniu do ostatniego spotkania trener naszej drużyny Robert Kugiel dokonał trzech zmian w wyjściowej "11". W bramce miejsce Eryka Skulicha zajął Michał Gołuński, na prawej stronie Mikołaja Kustusza zastąpił Mateusz Bujak, a na skrzydle Błażeja Kujawskiego Patryk Gabrukiewicz.

108_0888.JPG

Od początku przewagę w posiadaniu piłki mieli gospodarze, którzy liczyli na pierwsze zwycięstwo w sezonie. Nie potrafili jednak stworzyć zbyt wiele groźnych akcji, ponieważ dobrze w obronie spisywali się nasi piłkarze, którzy co jakiś czas próbowali wyprowadzać kontrataki. W 44. minucie jeden z nich przyniósł efekt, gdy po zagraniu Mariusza Jarego bramkę strzelił Piotr Przybylski i po pierwszej części spotkania bliżsi zgarnięcia pełnej puli była drużyna z Kowal.

Drugą połowę od ataków rozpoczęli gospodarze i po kilku minutach mogli wyrównać, ale skuteczną interwencją po uderzeniu zza pola karnego zawodnika Pogoni popisał się Gołuński, chwilę później  bliscy szczęścia byli Przemysław Iwański i napastnik Damian Podkański, strzelając minimalnie obok bramki.

108_0902.JPG

W 61. minucie był remis 1:1, a głową do siatki trafił Przemysław Kostuch. Dodajmy jednak, że bramka nie powinna być uznana, gdyż kapitan Pogoni był na wyraźnym spalonym, czego nie zauważył sędzia boczny. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, zabójczą kontrę przeprowadzili goście. Po indywidualnej akcji Przybylski zagrał do Gabrukiewicza, który strzałem z około 20. metrów w same  "okienko" zapewnił swojej drużynie cenne trzy punkty!

- Przyznaję udało się strzelić bramkę ładnej urody. Cały zespół zaangażował się w ten mecz. Cofnęliśmy się, Pogoń prowadziła grę, graliśmy z kontry i udało się nam się wykorzystać dwie z nich wygrać. Mamy trzy punkty zdobyte na ciężkim terenie - powiedział po meczu Patryk Gabrukiewicz, strzelec drugiej bramki.

108_0958.JPG

Pogoń Lębork - GKS Kowale 1:2 (0:1)
P. Kostuch 61' - P. Przybylski 43', P. Gabrukiewicz 88'

Pogoń: Labuda - Kliński, Musuła, Kostuch, Kozerkiewicz (76' Śmigielski) - Miszkiwicz, Dobek (60 Kwaśnik), Iwański, Atanackowić (70' Janowicz), Miotk (68' Michor) - Podkański

GKS: Gołuński - Bujak, Kowalczyk, Zhorandia, Przybylski - Siwak (70' Bork), Kloskowski, Przybyszewski (78' Borkowski, 86' Podobiński), Gabrukiewicz, Jary - Kwasny (84' Gierałtowski)

Żółte kartki: Podkański, Kwaśnik - Siwak, Bork, Jary, Borkowski.
Sędziowie: Rafał Brieger, Damian Zieziula i Mateusz Zieliński.