Porażka w Chojnicach

W spotkaniu 16. kolejki IV ligi "RWS Investment Group" GKS Kowale przegrał na wyjeździe z rezerwami Chojniczanki 0:4 (0:0). Z 21 punktami nasza drużyna zajmuje 9. miejsce w ligowej tabeli.

Bramki dla drużyny prowadzonej przez Tomasza Pozorskiego strzelili Karol Szopiński, Marcin Trojanowski, Paweł Szołtys oraz Artur Golański z rzutu karnego. W następnej kolejce GKS zagra u siebie z Sokołem Zblewo.

- To nie był zły mecz w wykonaniu mojego zespołu. Chłopcy zostawili naprawdę dużo zdrowia na boisku, na tle naprawdę mocnego zespołu z Chojnic. Chojniczanka wzmocniono kilkoma zawodnikami pierwszej drużyny postawiła nam wysoko poprzeczkę tak ze nie robimy z tej porażki tragedii wyciągamy wnioski i walczymy dalej - przyznał w rozmowie z nami Robert Kugiel, szkoleniowiec GKS-u Kowale.

- Myślę, że strata dwóch bramek w odstępie trzech minut zdecydowała o tym, że przegraliśmy. Chojniczanka złapała duży luz w graniu, operowaniu piłką. Natomiast z nas zeszło trochę powietrze, nie mogliśmy stworzyć sobie sytuacji bramkowych, a gospodarzom wychodziło prawie wszystko, co udokumentowali dwoma bramkami - dodaje na koniec Kugiel.

Chojniczanka II Chojnice - GKS Kowale 4:0 (0:0)
K. Szopiński 52', M. Trojanowski 53, P. Szołtys 66', A. Golański 83' (k)

Chojniczanka II: Lewandowski - Szopiński (80' Kołtonowski),Kasperowicz,  Tomaszewski, Andrzejewski - Remiszka (46' Emche), Cegiełka, Madej (70'Czerwiński), Trojanowski (60' Nowakowski), Schopinski (46' Golański) -  Szołtys

GKS: Piaseczny - Wilarski, Kowalczyk, Garbowski, Przybylski - Gabrukiewicz (77' Krygier), Kloskowski (63' Szuba), Przybyszewski, Bluma (90+1' Kołodziej) - Szumotalski (88' Cieślikowski) - Kwasny (73' Maszota)