Porażka w Sopocie

W czwartym meczu kontrolnym GKS Kowale przegrał z Sopocką Akademią Piłkarską 1:3 (1:2).

Bramkarza z Sopotu pokonał Jan Przybyszewski, dla rywali trafiali Jakub Kawa oraz dwukrotnie Mateusz Jurczak. Kolejnym rywalem GKS-u będzie MKS Władysławowo.

108_2559.JPG

Sopocka Akademia Piłkarska - GKS Kowale 3:1 (2:1)
M. Jurczak (2), J. Kawa - J. Przybyszewski

SAP: Budzyła - Zabłocki, Osłowski, Ostrowski, Machliński - Wilma, Rąbczyk, Preizner - Rałowiec, Jurczak, Kawa ORAZ Reszke, Kozubski, Skrzypczak

GKS (I połowa): Piaseczny - Maszota, Kowalczyk, Jary, Stefanik - Przybylski, Kloskowski, Przybyszewski, zawodnik testowany - Szuba - Kwasny

GKS (II połowa): Skulich - Kustusz, zawodnik testowany Pierzchliński, Bujak - Podobiński, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Cieślikowski - zawodnik testowany - Gierałtowski

Robert Kugiel (trener GKS-u Kowale)

- To był bardzo pożyteczny sparing z bardzo dobrym zespołem, jakim jest SAP. W pierwszej połowie moja drużyna zaprezentowała się naprawdę bardzo dobrze, nie pozwoliła rozwinąć skrzydeł przeciwnikowi, stosowała wysoki pressing szybko odbierając piłkę stwarając sobie sytuacje podbramkowe. Niestety element, który musimy wyeliminować to mały przestój i brak koncentracji. Około 30 minuty spotkania popełniliśmy dwa fatalne błędy, co kosztowało nas utratą dwóch bramek, a na to sobie w lidze nie możemy pozwolić. W drugiej połowie mecz już był bardziej pod dyktando sopocian, ale w mojej drużynie nastąpiło 11 zmian w składzie. Wiadomo, że ci zawodnicy nie są ze sobą jeszcze zgrani, ale zostawili dużo zdrowia na boisku i to jest duży pozytyw.

Czy podjęliście już decyzję w sprawie testowanych zawodników?

-  Co do transferów to nie możemy jeszcze podawać nazwisk, bo są one w trakcie załatwiania a wiadomo ile to czasu nie raz trwa. Mogę tylko powiedzieć ze decyzje co do nowych zawodników zostały już podjęte. Mam nadzieję, że szybko zostaną one dopięte. Na tę chwilę naszą drużynę opuścili Giorgi Zhorandia, który wrócił do Gruzji i Erwin Kwaśniak, który zagra w Sztormie Mosty.