Porażka z Kaszubią. Hat-trick Januszewskiego

W meczu 33. kolejki IV ligi "RWS Investment Group", GKS Kowale uległ Kaszubii Kościerzyna 2:6 (0:5).

Bramki dla naszego zespołu strzelili Piotr Gierałtowski i Karol Domjan. Dla rywali trzykrotnie trafił Karol Januszewski, dwa gole dołożył Radosław Krysiński, a jednego Rafał Bujnowski. Podopieczni Roberta Kugiela kończyli mecz w "10" po czerwonej kartce dla Mariusza Jarego.

108_0280.JPG

- Od początku meczu było widać, że nie udało nam się w te zawody wejść tak, jak potrzeba. Nie byliśmy skoncentrowani i przygotowani na tyle żeby od początku prowadzić grę na 100% - przyznał Robert Kugiel, trener GKS-u Kowale.

- Na pewno wpłynęło na to, że w Kościerzynie zameldowaliśmy się pół godziny przed meczem, ale nie chciałbym się tym bronić. Kaszubia rozegrała dobre zawody, my popełnialiśmy indywidualne błędy w obronie i to wszystko złożyło się na to, że do przerwy przegrywaliśmy bardzo wysoko. Do tego trzeba tez dodać wysoką skuteczność zespołu z Kościerzyny, bowiem praktycznie każdy strzał z ich strony zakończył się bramką.

Jakie były głównie przyczyny porażki?

- Brak koncentracji zespołu i duża ilość indywidualnych błędów. Zawiodły nas wszystkie formacje w naszym zespole. Nie było przesuwania asekuracji a nasze akcje ofensywne były szarpane. Plusem było to, iż moja drużyna po pierwszej słabej połowie w drugiej się zmobilizowała się i grając od 65 minuty w osłabieniu potrafiła zdobyć dwie bramki i wygrać tą połowę 2:1. To świadczy, że zespól ma duże możliwości piłkarskie.

Jak oceniłby trener występ juniora Błażeja Kujawskiego, dla którego był to debiut w IV lidze?

- Uważam, go za bardzo udany. Chciał grać pokazywał się do tego brał na siebie odpowiedzialność grania, także z jego występu jesteśmy wszyscy zadowoleni.

Kaszubia Kościerzyna - GKS Kowale 6:2 (5:0)
K. Januszewski 6', 33', 62' (k), R. Krysiński 18', 30', R. Bujnowski 41' - P. Gierałtowski 75', K. Domjan 82'

GKS: Krawcewicz - Kustusz (75' Gabrukiewicz), Widzicki, Kowalczyk, Sobisz (46' Kujawski) - Przybylski, Przybyszewski, Kloskowski (46' Domjan), Łaszczuk - Jary - Kwasny (61' Gierałtowski).

Żółte kartki: Dziadkowiec - Przybyszewski, Domjan, Jary.
Czerwona kartka: Jary (GKS, 58 minuta).

Protokół - https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki/mecz/kaszubia-koscierzyna,gks-kowale,2155616.html