R. Kugiel: Do Dzierzgonią z wiarą w dobry wynik

W sobotę kolejny mecz ligowy czeka piłkarzy GKS-u Kowale, którzy na wyjeździe zagrają z Powiślem Dzierzgoń. Początek na stadionie przy ul. Krzywej 19 o godzinie 13:00.

W miniony weekend nasz zespół uległ po emocjonującym pojedynku Stolemowi Gniewino 2:3 i z 13 punktami jest na 15. miejscu w tabeli. Najskuteczniejszym zawodnikiem z trzema golami jest kapitan Jan Przybyszewski. Z Powiślem zagraj nieobecni w poprzednim spotkaniu Kamil Borkowski i Przybyszewski.

- Czeka nas kolejny wyjazdowy mecz, ale my się z tego powodu cieszymy, bo na wyjazdach gra nam się naprawdę bardzo dobrze. Świadczy o tym 4. miejsce w tabeli (7 spotkań, bilans: 4 wygrane oraz 3 porażki, 12 punktów, bramki: 10-12 - dop.red.).Jedziemy do Dzierzgonia mocno zmobilizowani z pełną wiarą, że uda nam się tam osiągnąć dobry wynik - powiedział w rozmowie z oficjalną stroną klubową trener Robert Kugiel.

W poprzedniej kolejce nasi rywale także nie zdobyli punktów przegrywając w Luzinie z Wikędem Luzino aż 1:5, a honorowego gola strzelił dla nich Bartosz Gutorski. W 13 rozegranych meczach Powiśle zdobyło 18 punktów, na co złożyło się pięć zwycięstw, trzy remisy i pięć porażek. Podopieczni Piotra Rucińskiego strzelili 25 goli tracąc 30. Po pauzie za żółte kartki wraca Sebastian Krysiński. Najlepszym strzelcem drużyny jest Patryk Lewandowski, który ma na koncie siedem trafień.

- Powiśle to solidna i ograna w IV lidze drużyna, która w tym sezonie nie zaznała u siebie porażki i na pewno będzie chciała tę passę utrzymać. My musimy w tym meczu utrzymać maksymalną koncentrację w grze obronnej, tak jak to było w poprzednich meczach wyjazdowych bez popełnienia jakiegokolwiek błędu w defensywie. Wtedy może dać nam to szansę na punkty, bo z przodu zawsze stworzymy sobie jakieś sytuacje, które potrafimy zamienić na bramkę – przyznaje Kugiel.

- Jak wspominam mecze z Powiślem?. Dobrze, bo jak prowadziłem GKS Kolbudy wygrałem u nich 1:0. W ubiegłym sezonie z Kowalami wygraliśmy 2:1, także chciałbym, aby ta passa trenerska była podtrzymana – nie ukrywa szkoleniowiec naszej drużyny.

Spotkanie poprowadzi Łukasz Kofluk. Jego asystentami będą Janusz Leyk i Konrad Knopik.