R. Kugiel: Każdy punkt będzie sukcesem

W sobotę GKS Kowale zagra ze Stolemem Gniewino. Początek meczu na stadionie przy ul. F. Chopina w Pruszczu Gdańskim o godzinie 15:00.

W ostatniej kolejce nasz zespół dzięki trafieniu  Krzysztofa Kwasnego pokonał na wyjeździe Jantar Ustka i z 13 punktami zajmuje 14. miejsce w tabeli. Ze Stolemem nie zagrają Kamil Borkowski i pauzujący za żółte kartki kapitan Jan Przybyszewski. Do gry wracają Michał Kowalczyk oraz Patryk Gabrukiewicz.

- W sobotę czeka nas bardzo trudny mecz moim zdaniem z jedną z najlepszych drużyn grających piłką w naszej lidze. Stolem od lat należy do ścisłej czołówki i zdajemy sobie sprawę, że każdy punkt zdobyty z nimi będzie  naszym sukcesem. Jednak wierzę w mój zespół i wiem, że chłopaki są w dobrej dyspozycji szczególnie psychicznej po ostatnich dwóch wygranych, a to na pewno doda im dużej pewności w graniu- przyznaje Robert Kugiel, szkoleniowiec GKS-u Kowale.

Jakie są nastroje w drużynie i co będzie kluczem do zwycięstwa w tym pojedynku?

- Nastroje są bardzo dobre z tym nie mamy problemów, bo nawet przy porażkach zespół jest naprawdę skonsolidowany. Kluczem do zwycięstwa musi być konsekwencja w grze przez pełne 90 minut. Nie możemy sobie pozwolić na chwilę słabości, bo przeciwnik to wykorzysta jak zagramy tak poprawnie w defensywie jak ostatnio to jest szansa na dobry wynik.

Nasi rywale w miniony weekend pokonali u siebie Wikęd/GOSRiT Luzino 4:1 i z 19 punktami (pięć zwycięstw, cztery remisy, trzy porażki). W 12 meczach podopieczni Tomasza Dołotki strzelili 33 bramki tracąc 30.  Najlepszymi strzelcami z ośmioma golami są Mateusz Wachowiak i Mateusz Dampc.

- Jak wspomniałem wcześniej Stolem dobrze operuje piłką stwarza sobie wiele sytuacji podbramkowych i na to musimy zwrócić szczególną uwagę odpychając ich jak najdalej od naszej bramki. Indywidualnie nie zakładamy jakiegoś krycia, ale na paru zawodników stołem będzie trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Trener GKS-u miał okazję kilkukrotnie rywalizować ze Stolemem również jako piłkarz. - Oj to były odlegle czasy. Na pewno pamiętam mecz jeszcze w III lidze jako zawodnik Polonii Gdańsk. Wygraliśmy tam 2:0 i awansowaliśmy wtedy do II ligi - dodaje na koniec Kugiel.

Spotkanie poprowadzi sędzia Sebastian Marciniak. W poprzednim sezonie GKS przegrał u siebie ze Stolemem 3:6, w Gniewinie był remis 0:0.