R. Kugiel: Najbardziej cieszy podejście zawodników

Rozmowa z Robertem Kugielem, szkoleniowcem GKS-u Kowale.

W miniony weekend wygraliście z rezerwami Raduni Stężyca Cieszyć może nie tylko wynik, ale również mimo początkowego etapu przygotowań także gra, bowiem zespół zaprezentował się dobrze pokazując kilka ciekawych akcji.

- Tak. Jestem bardzo zadowolony ze sparingu. Jak na tym etapie przygotowań zespół pokazał się z dobrej strony, ale to dopiero początek i życzyłbym sobie, aby praca, którą wykonujemy na treningach procentowała w następnych meczach kontrolnych.

- Najbardziej cieszy mnie podejście zawodników do meczu. Każdy, który zagrał włożył w niego maksimum zaangażowania. Widać, że wszyscy walczą o miejsce w pierwszym składzie i to cieszy. Czy kogoś bym wyróżnił po tym spotkaniu?. Na razie nie będę tego robił, bo to jeszcze nie ten etap.

108_1287.JPG

W pierwszej i drugiej połowie zagrało kilku testowanych piłkarzy. Jak oceniłby trener ich postawę na boisku i kiedy zapadną decyzje w ich sprawie?

- Wypadli naprawdę bardzo pozytywnie, co do ich przydatności zadecydujemy po czterech sparingach, bo po nich chce już mieć zamkniętą kadrę, która będzie grała w rundzie wiosennej.

Czy w najbliższych dniach będą sprawdzani kolejni gracze i którzy nieobecni w Stężycy zawodnicy będą do pańskiej dyspozycji w meczu z Czarnymi Pruszcz Gdański?

- Na sobotni sparing w Pruszczu Gdańskim wrócą Mariusz Jary, Mikołaj Kustusz, Paweł Bork, Michał Gołuński i Michał Kowalczyk. Co do nowych zawodników, to tacy na pewno jeszcze się pojawią. Nie będę na razie mówił, z jakich klubów są, mogę tylko powiedzieć, że są to piłkarze ofensywni.