R. Kugiel: Postaramy się o dobry wynik z Lechią

W środę GKS Kowale podejmie u siebie rezerwy gdańskiej Lechii. Początek o godzinie 16:30.

W ostatniej kolejce nasza drużyna zremisowała bezbramkowo z GKS-em Kolbudy i zajmuje 12. miejsce w ligowej tabeli. Najlepszym strzelcem zespołu z dziewięcioma bramkami jest Jan Przybyszewski, który z Lechią będzie pauzować za kartki. Oprócz niego trener GKS-u nie będzie mógł skorzystać z Marka Widzickiego. Po absencji za kartki wraca Karol Domjan.

Lechiści po bramkach Egy'ego Maulany Vikiriego, Mateusza Lewandowskiego, Mateusza Sopoćki oraz dwóch Mateusza Żukowskiego pokonali przy Traugutta Wikęd Luzino 5:2 i z dorobkiem 50 punktów (15 zwycięstw, 5 remisów, 5 porażek) zajmują 3. miejsce w lidze. W 25 spotkaniach podopieczni Dominika Czajki strzelili 62 gole tracąc 30. Najskuteczniejszym zawodnikiem z 11 bramkami jest Mateusz Żukowski.

- Takie mecze to zawsze fajna sprawa bądź, co bądź zagramy z zawodnikami, którzy są zapleczem drużyny, która w tym sezonie może zdobyć podwójną koronę, czyli Puchar oraz Mistrzostwo Polski, czego osobiście bardzo Lechii życzę. Dlatego takie spotkanie, jest fajnym sprawdzianem dla moich piłkarzy - nie ukrywał w rozmowie z gkskowale.pl trener Robert Kugiel.

- Takiego rywala zawsze trzeba oceniać wysoko i podejść do meczu bardzo skoncentrowanym i gotowym na 120% procent, chociaż i to może być za mało aby zdobyć punkt.  Jednak my wyjdziemy na ten pojedynek odważnie. Nie będziemy murować własnej bramki, zagramy ofensywnie i postaramy się o dobry wynik - zapewnia na koniec szkoleniowiec naszego zespołu.

Mecz jako sędzia główny poprowadzi Bartłomiej Behmke. Jego asystentami będą Mariusz Podjacki i Kuba Karczewski. Jesienią w Gdańsku Lechia dzięki bramce Kamila Sikory wygrała 1:0.