R. Kugiel: Powalczyć o jak najkorzystniejszy wynik

We wtorek na boisku w Rusocinie kolejny mecz w Wojewódzkim Pucharze Polski rozegra GKS Kowale. Jego przeciwnikiem będzie trzecioligowy GKS Przodkowo. Początek o godzinie 16:00.

W minionej rundzie nasza drużyna wyeliminowała rezerwy gdańskiej Gedanii wygrywając po dwóch golach Damiana Kugiela i jednym Błażeja Kujawskiego 3:2. Dla przodkowian będzie to pierwsze spotkanie w tej edycji Pucharu Polski.

W bieżącym sezonie naszym rywalom nie idzie zbyt dobrze w lidze, gdyż z dziesięciu spotkań wygrali tylko dwa, notując pięć remisów i trzy porażki, daje im to 11 punktów i 15. miejsce w tabeli grupy II III ligi, bilans bramkowy to 15 goli strzelonych oraz straconych. W ostatniej kolejce podopieczni Tomasza Bąkowskiego ulegli na swoim boisku liderowi – Polonii Środa Wielkopolska 0:2.

- Zdajemy sobie sprawę, że jest to drużyna trzecioligowa z bardzo dobrymi zawodnikami w składzie. Jednak nie składamy broni i postaramy się w tym mecz powalczyć, o jak najkorzystniejszy wynik - powiedział Robert Kugiel, trener GKS-u Kowale.

Jak będziecie chcieli zagrać w tym meczu? Co będzie kluczem do sukcesu?

- Podobnie jak w ligowym starciu z Jaguarem Gdańsk, czyli cofnąć się i czekać na swoje okazje z kontrataku. Musimy też liczyć na słabszy dzień rywala, bo nie oszukujmy się, faworytem nie jesteśmy. Jednak jak wspomniałem wcześniej, zrobimy wszystko, aby pokazać się z jak najlepszej strony.

Z kogo nie będzie mógł trener skorzystać w tym meczu?

- Oprócz kontuzjowanych od dłuższego czasu Kamila Borkowskiego, Mariusza Jarego i Mikołaja Kustusza nie zagra również obrońca Michał Kowalczyk - dodaje na koniec szkoleniowiec GKS-u.

boisko.jpg