R. Kugiel: Urwać choćby punkt gospodarzom

W sobotę 31 maja GKS Kowale zagra na wyjeździe z GKS-em Przodkowo. Spotkanie, jako arbiter główny poprowadzi Jewgienij Adamonis Początek o godzinie 11:00.

- Udajemy się do faworyta rozgrywek i wiemy, że czeka nas bardzo trudny mecz, ale jedziemy tam z podniesioną głowa i obiecujemy tanio skóry nie sprzedamy. Nastroje w drużynie panują bardzo dobre, drużyna po tych dużych zmianach się powoli dociera, co daje duży optymizm na resztę rundy. O formę moich piłkarzy zarówno fizyczną, jak i piłkarską jestem spokojny, a plan na to spotkanie mamy taki, aby zagrać dobre zawody i urwać choćby punkt gospodarzom - przyznaje w rozmowie z naszym serwisem trener Robert Kugiel.

Nasi rywale w minionej kolejce rywale wygrali w Luzinie 2:1 i z  kompletem punktów zajmują 3. miejsce ulegając tylko gorszym bilansem bramek Cartusii i Kaszubi. Najlepszym strzelcem jest napastnik Łukasz Stasiak, który ma na koncie cztery trafienia.

Na pewno zagramy defensywnie w tym meczu spodziewamy się od samego początku szturmu na naszą bramkę. Wiemy, że w zespole z Przodkowa jest wielu dobrych zawodników jak na tą ligę do tego mają szeroką kadrę i wszystkie ich formacje są mocna strona tego zespołu - dodaje szkoleniowiec GKS-u.

W Przodkowie z powodu urazu nie zagra kapitan Jan Przybyszewski. W sobotę zadebiutuje pozyskany z Bałtyku Gdynia młodzieżowiec Erwin Kwaśnik.

W ubiegłym sezonie GKS wygrał w Przodkowie 2:1, na boisku w Kowalach lepsza była ekipa z Przodkowa wygrywając 2:1.