R. Kugiel: Zagramy ofensywnie

W ostatniej kolejce rundy jesiennej GKS Kowale zagra u siebie z Sokołem Zblewo. Czy nasza drużyna przerwie serię dwóch meczów bez zwycięstwa i zdobędzie trzy punkty? Odpowiedź poznamy  już w najbliższą sobotę, początek spotkania na stadionie przy ul. Budowlanych 49 w Gdańsku o godzinie 15.00.

Ostatnia kolejka rozegrana w środę 11 listopada (Święto Niepodległości - przyp.red.) nie był szczęśliwy dla obu zespołów. GKS przegrała na wyjeździe z rezerwami Chojniczanki 0:4 i z 21 punktami zajmuje 9. miejsce w lidze. W sobotę nie zagrają kontuzjowani Kamil Borkowski Mikołaj Kustusz oraz Adam Bluma pauzujący za żółte kartki. Do gry wracają Błażej Kujawski i pauzujący w ostatnim spotkaniu za kartki Damian Kugiel. Dodajmy, że ten ostatni przyszedł do Kowal z... Sokoła, dla którego w poprzednim sezonie strzelił 14 bramek i wywalczył z nim awans do IV ligi.

Nasi rywale nie sprostali u siebie rezerwom gdańskiej Lechii (0:2 - przyp. red.). Dla drużyny ze Zblewa był to już piąty mecz z rzędu bez zwycięstwa (ostatnie punkty w 9. kolejce z KTS-K Wikędem Luzino 3:3 - dop.red). Beniaminek prowadzony przez Mariusza Majewskiego w 15 spotkaniach zdobyli 11 punktów (bilans: 3-2-10, bramki: 25-45). Najskuteczniejszym zawodnikiem Sokoła jest Patryk Wysiecki, który ma na swoim koncie sześć goli.

- Zawsze spodziewam się ciężkiego meczu. To, że Sokół ostatnio nie zdobywa punktów, nie znaczy, że będzie to łatwy  mecz. W zespole ze Zblewa gra naprawdę bardzo dużo doświadczonych zawodników i spodziewamy się ciężkich zawodów, bo oni też będą chcieli poszukać punktów. O sukcesie może zadecydować przygotowanie motoryczne. Pamiętajmy, że gramy ostatnio, co trzy dni i do tego jet to ostatnie spotkanie w tej rundzie - powiedział w rozmowie z gkskowale.pl Robert Kugiel, trener naszego zespołu.

Jak będziecie chcieli zagrać z Sokołem? - Na pewno ofensywnie, bo interesują nas tylko trzy punkty, które dadzą nam dobrą pozycję wyjściową przed rundą wiosenną - nie ukrywa były napastnik Stoczniowca Gdańsk i Rakowa Częstochowa.

Spotkanie jako arbiter główny poprowadzi Leszek Wnuk. Na liniach pomagać mu będą Piotr Lamentowicz oraz Maciej Koszper.

17. kolejka IV ligi "RWS Investment Group"
14.11.2020 (sobota)
Jaguar Gdańsk - KTS-K Wikęd Luzino, godz. 11:00
Gwiazda Karsin - Anioły Garczegorze, godz. 11:00