Uczcić święto zwycięstwem

W środę 1 maja GKS Kowale podejmie na swoim boisku Wdę Lipusz, początek o godzinie 14:00.

W minionej kolejce GKS zremisował na wyjeździe z rezerwami Bytovii i z dorobkiem 33 punktów zajmuje 12. miejsce w lidze. Z Wdą nie zagra kontuzjowany Kacper Lipski, po pauzie z Bytovią do gry wraca obrońca Michał Kowalczyk.

Nasi przeciwnicy w ostatnim spotkaniu zremisowali u siebie z Wikędem Luzino 1:1 i z 29 punktami (8 zwycięstw, 5 remisów, 14 porażek, bramki: 42:63) plasują się tuż za naszym zespołem. Najlepszym strzelcem z 11 bramkami jest Paweł Arndt.

- W środę gramy ważny mecz z Wdą. Na pewno spodziewam się spotkania walki, bo na naszym boisku tak one wyglądają. We Wdzie nastąpiła zmiana trenera i to na pewno wpłynęło jakoś mobilizująco na ich zespól, ale my jesteśmy nastawieni bojowo i będą Nas interesowały tylko trzy punkty - zapewnia Robert Kugiel, trener GKS-u Kowale.

- Wda to dosyć doświadczony zespół, który ma w składzie zawodników, którzy troszeczkę grają już w piłkę, jak chociażby Jakub Gronowski i  Błażej Troka. Spodziewamy się ciężkiego meczu z wielkim szacunkiem do rywala - dodaje na koniec szkoleniowiec naszego zespołu.

Jesienią w Lipuszu Wda wygrała 1:0.