Z Kaszubią o trzy punkty

W sobotę GKS Kowale podejmie  lidera - Kaszubię Kościerzyna. Czy nasza drużyna sprawi niespodziankę i odniesie trzecie zwycięstwo w sezonie?. Początek meczu na boisku przy ul. Marynarki Polskiej 177 w Gdańsku o godzinie 14:00.

- Mecz z Kaszubią na pewno nie będzie należał do łatwych. Wiemy, że nie jesteśmy w nim faworytem, ale nie składamy broni i zrobimy wszystko, aby w sobotę wywalczyć jakiś punkt. Boisko na Polonii jest bardzo duże i będzie lepiej ono sprzyja drużynom grającym ofensywny styl gry, dlatego bronić się na nim jest bardzo trudno. My na pewno tego nie planujemy i chcemy prowadzić otwartą grę – przyznał w rozmowie z gkskowale.pl Robert Kugiel, trener GKS-u Kowale.

Zespół z Kościerzyny rozpoczął sezon doskonale zdobywając w trzech spotkaniach komplet punktów W ostatniej kolejce bordowo-biali pokonali u siebie Wikęd Luzino 2:1. Podopieczni Pawła Budziwojskiego strzelili trzynaście goli tracąc pięć. Najskuteczniejszym zawodnikiem z trzema bramkami jest Szymon Rychłowski.

- Spodziewałem się, że Kaszubia będzie walczyła o najlepsze lokaty w lidze. Już wiosną ubiegłego sezonu grała bardzo dobrze. Do tego ma bardzo dobrych zawodników w swoich szeregach, mam tu na myśli  Szymona Rychłowskiego, Błażeja Trokę czy Radosława Krysińskiego, na których na tym dużym boisku będziemy musieli zwrócić baczną uwagę – dodaje Kugiel.

Jak według trenera może mieć przebieg to spotkanie i co zadecyduje o wygranej?

- Ciężko nie raz przewidzieć, co zadecyduje o wyniku na pewno będzie się liczyło przygotowanie motoryczne, bo jest gdzie pobiegać przez pełne 90 minut. Do tego, jak to w piłce bywa trochę szczęścia i far – nie ukrywa szkoleniowiec naszego zespołu.

Mecz poprowadzi Michał Łukaszewski. Jego asystentami będą Sebastian Krawczyk i Marek Czarnecki.  W minionym sezonie dwukrotnie lepsza była drużyna z Kościerzyny wygrywając 2:0 i 6:2.