Zakończyć jesień wygraną

W sobotę rezerwy GKS-u Kowale zagrają na wyjeździe z Gedanią II Gdańsk. Mecz odbędzie się na stadionie przy al. gen. Józefa Hallera 201, początek o godzinie 13:00.

W ostatnim spotkaniu GKS pokonał w Kiełpinie miejscowy Amator 3:2 i z 23 punktami plasuje się na 7. miejscu w lidze. Najlepszymi strzelcami z dorobkiem trzech goli są Adrian Klimowicz, Kacper Nałysz oraz Maksymilian Wójtowicz.

- Zespół rezerw zaprezentował się naprawdę bardzo dobrze. Z renerem Cybulskim jesteśmy bardzo zadowoleni z tych chłopców, bo spisują się coraz lepiej. Bardzo nas cieszy, że ta praca z nimi nie idzie na marne. Sam mecz był meczem walki, chłopcy to wytrzymali zdobyli trzy bramki w odstępie pięciu minut i końcówce umiejętnie bronili tego wyniku. W tym meczu cechowała nas wola walki, w bardzo dobrej dyspozycji był także bramkarz Emil Piaseczny. To wszystko złożyło się na to, że trzy punkty należały do nas.– powiedział Robert Kugiel, jeden ze szkoleniowców drugiego zespołu.

Nasi rywale w ostatnim spotkaniu do 80. minuty remisowała 4:4, wówczas arbiter podyktował rzut karny dla Gedanii. Z decyzją nie zgodził się szkoleniowiec gospodarzy i po wbiegnięciu na boisko kazał zgasić światło, co nastąpiło za chwilę. Sędziowie przerwali mecz i opisali całe zdarzenie. Po kilku dniach od tego zdarzenia Komisja ds. Rozgrywek Pomorskiego Związku Piłki Nożnej przyznała walkower dla gdańszczan.

- To będzie ostatni mecz trenera Aleksandra Cybulskiego z chłopakami. Jedziemy tam powalczyć o jak najlepszy wynik, bo wiemy, że stać nas na to. Najważniejsze, żeby ci chłopcy grali bez jakichkolwiek obciążeń, na pełnym luzie, wtedy naprawdę wiele wychodzi. Mamy nadzieję, iż w tym meczu będzie to widoczne – dodaje na koniec Kugiel.

Sędzią głównym będzie Adam Szczuko. Na liniach pomagać mu będą Radosław Kostuch i Piotr Tomaszewski.