Zwycięstwo na finiszu!

W spotkaniu 17. kolejki IV ligi „RWS Investment Group” GKS Kowale pokonał Sokół Zblewo 3:2 (3:1). Po rundzie jesiennej nasza drużyna z dorobkiem 24 punktów zajmuje 8. miejsce w tabeli.

GKS objął prowadzenie w 9. minucie po rzucie karnym wykorzystanym przez kapitana Jana Przybyszewskiego. W 28. minucie rywale wyrównali, a Jacka Krefta pokonał Piotr Runowski. Jednak kilka minut później gola na 2:1 strzelił napastnik gospodarzy Damian Kugiel, dla którego było to dziesiąte trafienie w lidze, a w doliczonym czasie gry pierwszej połowy trzecią bramkę dołożył Krzysztof Garbowski. Wynik końcowy w 80.minucie ustalił Dawid Gdaniec.

DSC_0706.JPG

Mistrzem jesieni z 45 punktami została Kaszubia Kościerzyna. Podopieczni Pawła Budziwojskiego o punkt wyprzedzają Stolem Gniewino i o dziewięć Jaguar Gdańsk. Miejsce spadkowe zajmują Sokół Zblewo, Arka II Gdynia, Cartusia Kartuzy oraz Jantar Ustka.

GKS Kowale - Sokół Zblewo 3:2 (3:1)
J. Przybyszewski 9' (k), D. Kugiel 38', K. Garbowski 45+3' - P. Runowski 28', D. Gdaniec 80'
GKS: Kreft - Wilarski, Garbowski, Kowalczyk, Przybylski (59' Maszota) - Gabrukiewicz, Kloskowski, Przybyszewski (kpt.) (54' Jary), Szuba (84' Kujawski) - Szumotalski - Kugiel (76' Kwasny)