KTS-K Wikęd Luzino

Barwy:
biało-czerwono-niebieskie
Stadion:
Stadion GOSRiT Luzino, ul. Mickiewicza 22, 84-242 Luzino. Pojemność: 200 miejsc (130 siedzących).
Prezes:
Piotr Klecha
Trener:
Tomasz Broner
WWW:

Klub powstał w 2007 roku. W sezonie 2012/13 po raz pierwszy w historii awansował do IV ligi. W pierwszym sezonie na tym szczeblu rozgrywkowym spisywał się bardzo dobrze zajmują na koniec sezonu trzecie miejsce w tabeli. Drużyna znakomicie spisywała się również w wojewódzkim Pucharu Polski docierając do finału eliminując po drodze m.in GKS Przodkowo, Koral Dębnica i Cartusię Kartuzy. W decydującym spotkaniu przegrali po serii rzutów karnych z Brdą Przechlewo. W obecnym sezonie drużyna z Luzina zajmuje 6. miejsce w tabeli IV ligi "RWS Investment Group".

Najbardziej znanymi piłkarzami w historii byli Paweł Buzała i Karol Piątek, którzy w sezonie 2007/08 awansowali z Lechią Gdańsk do Ekstraklasy. Obaj na tym szczeblu rozgrywkowym strzelili bramki.w derbowych pojedynkach z Arką Gdynia. Ponadto Karol w 2001 roku zdobył Mistrzostwo Europy do lat 18 z reprezetancją Polski prowadzoną przez Michała Globisza.